→www.najmonterky.sk←

Pracovné odevy

pracovné odevy

→www.folklornisa.sk←

◄ Folklorne oblečenie ►

folklorne oblečenie folklornisa

 1. Úvod
 2. Optika
 3. Ďalekohľady
 4. Fomei DCF Leader 8x56 Pro ED

Fomei DCF Leader 8x56 Pro ED

Fomei DCF Leader 8x56 Pro ED Ďalekohľad LEADER PRO ED je určený pre náročných užívateľov a profesionálov. ED technológia + povrchová úprava šošoviek F... celý popis
Dostupnosť
Dostupné
431,60 €
359,67 €
bez DPH
Quatro kalkulačka
Číslo produktu:i-FOY1861
Výrobca:Fomei
Rozlíšenie:8x56
Kompletné špecifikácie
Quatro Kalkulačka

Fomei DCF Leader 8x56 Pro ED


Ďalekohľad LEADER PRO ED je určený pre náročných užívateľov a profesionálov. ED technológia + povrchová úprava šošoviek FMC - Phase coating zaisťuje najvyššiu ostrosť a svetelnosť optiky ďalekohľadu v kategórii High Resolution. Hranoly vyrobené z materiáliu Bak4 sú tiež vybavené povrchom Phase coating. Konštrukcia optickej sústavy zabezpečuje široký uhol záberu. Světlenost optiky Leader umožňuje pozorovanie aj v najnáročnejších podmienkach, vrátane nočného pozorovania. Telo ďalekohľadu je vyrobené z magnézia, ktoré je pevnejšie ako oceľ, ale hmotnosť má rovnakú ako hliník. Ďalekohľad ostrí už od 3m!

 

Krytky ďalekohľadu sú opatrené praktickými úchytkami, takže nehrozí ich strata. Ďalekohľad je plnený suchým dusíkom, to zabezpečuje jeho vodeodolnosť aj prachuodolnosť. Pri náhlej zmene teploty nehrozí vnútorné rosenie ďalekohľadu. Ďalekohľad je vybavený masívnym pogumovaním, ktoré ho chráni pred poškodením. Ďalekohľad je dodávaný vrátane puzdra a popruhu.

 

Čo je ED (Extra-low dispersion) technológia?
V konštrukcii objektívov sa s výhodou využíva tzv. ED skiel (Extra-low dispersion). ED sklá sú materiály s veľmi malou disperziou. Pri prechode svetla ľubovoľným materiálom dochádza k jeho lomu pod uhlom, ktorý je úmerný vlastnostiam optického materiálu (indexu lomu). Vzhľadom k tomu, že index lomu materiálu sa mení na rôzne vlnové dĺžky dopadajúceho žiarenia, dochádza pri prechode bieleho svetla materiálom k jeho rozkladu na spektrum. Biely obraz je tak rozložený na sadu farebných obrazov, ktoré majú rôznu veľkosť a polohu zaostrenie. Nie je teda ideálne možné zaostriť obraz bez farebného, "dúhového", lemovania, ktoré má potom zásadný vplyv na svetelnosť a hranovú ostrosť objektívu. Niektorí výrobcovia (teraz i FOMEI) využívajú pri konštrukcii objektívov materiálov s extrémne malou disperziou (ED sklá), tj. závislosťou indexu lomu na vlnovej dĺžke. Vďaka tomu sa darí minimalizovať farebnú vadu a dosiahnuť prakticky ideálneho zobrazenia, svetelnosti a hranové ostrosti obrazu. Tieto vlastnosti využívajú nové ďalekohľady FOMEI LEADER PRO ED.



  • Zväčšenie: 8x

 

  • Priemer objektívu: 56 mm

 

  • Zorný uhol: 6,1 °

 

  • Zorné pole v 1000m: 107 m

 

  • Minimálna ostriaca vzdialenosť: 3 m

 

  • Relatívna svetelnosť: 49

 

  • Optický výstup: 7 mm

 

  • Sklo hranolu: Bak4

 

  • Úprava šošoviek: FMC - ED PRO

 

  • Statívový závit: áno

 

  • Šírka: 148 mm

 

  • Dĺžka: 167 mm

 

  • Hmotnosť: 1085 g

 

Parametre
VýrobcaFomei
Tovar zaradený v kategóriách
Kontakt

Pavol Čamek ml.

(kontaktovať Po - Pi: od 9:00 do 15:00)

tel: 0903 227 920

Mimo tejto doby kontaktovať na

email: toprybycamek@gmail.com

Kontakt
Rybárske potreby - Topryby.sk
Pavol Čamek
Rybárstvo a poľovníctvo - Topryby.sk since 2011
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk